EEF-SX0G151E7
Mfr.Part #
EEF-SX0G151E7
Datasheet
EEF-SX0G151E7
Description
CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
Stock
3489
Capacitance :
150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7mOhm
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
7 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4 V
Datasheets
EEF-SX0G151E7
Basic Instructions
    CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 16V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 100UF 20% 6.3V SMD
    CAP ALUM POLY 47UF 20% 10V SMD
    CAP ALUM POLY 22UF 20% 35V SMD
    CAP ALUM POLY 120UF 20% 20V SMD